Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ustawa o zmianie Karty Nauczyciela podpisana

8 grudnia Prezydent RP złożył podpis pod ustawą z dnia 19 listopada o zmianie ustawy Karta Nauczyciela (wejdzie ona w życie w dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw). Przypomnijmy, że na jej mocy zmienią się przede wszystkim terminy realizacji zapisów art. 30 KN. W ustawie określono także termin wydania rozporządzenia, które precyzuje sposób opracowania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Projekt wymienionego powyżej rozporządzenia został właśnie przekazany do konsultacji społecznych. Już teraz możecie jednak Państwo zapoznać się z jego treścią. Minister jest zobowiązany do jego wydania w ciągu miesiąca od dnia wejścia w życie Ustawy o zmianie Karty Nauczyciela.

 

Wymienione powyżej przepisy skutkować będą koniecznością aktualizacji programu „sQola Integra Dodatek uzupełniający”. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, zostanie ona udostępniona wszystkim Użytkownikom programu bezpłatnie, dzięki czemu po Nowym Roku będziecie Państwo mogli szybko i bezbłędnie obliczyć wysokość dodatku uzupełniającego.