Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku niewyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zmiany w obliczaniu dodatku uzupełniającego dla nauczycieli

W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zmieniającym kwotę bazową wynagrodzenia nauczycieli od 1 września 2010, samorządy zobligowane są do uwzględnienia nowych, wyższych o 7%, kwot bazowych podczas obliczania dodatku uzupełniającego.

Rok temu udostępniliśmy jednostkom samorządowym program sQola Integra Dodatek uzupełniający, który w znaczący sposób ułatwił obliczanie wysokości dodatku uzupełniającego dla poszczególnych szkół i placówek. Program umożliwił również wykonywanie dodatkowych analiz porównawczych w obszarze wydatków na wynagrodzenia nauczycieli.

Użytkownicy naszego programu nie muszą zamawiać aktualizacji programu w związku ze zmianą kwoty bazowej. Modyfikację kwot można bowiem w prosty sposób wykonać samodzielnie.

Po wprowadzeniu zmiany program będzie w dalszym ciągu prawidłowo obliczał wysokość dodatku uzupełniającego dla pedagogów. Jak samodzielnie wykonać zasygnalizowaną modyfikację? To bardzo proste. Prosimy postępować według następujących wskazówek:

 

1. Prosimy uruchomić moduł sprawozdań

 

 

2. Następnym krokiem jest wykonanie wybranego sprawozdania.

 

 

3. Po naciśnięciu przycisku „Wykonaj zestawienie” otworzy się arkusz MS Excel.

 

4. Należy zmienić kwoty bazowe w rubryce za odpowiedni rok podlagający analizie (2010).

 

 

5. Program został dostosowany do obowiązujących kwot bazowych.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszymi konsultantami pod numerem telefonu: 32 786 91 80.

Przypomnijmy, że jednorazowy dodatek dla pedagogów musi zostać wypłacony do dnia 31 stycznia 2011.